YILDIRIM / BURSA
0544 945 4586 - 0224 452 2241
bursayildirimilaclama@gmail.com

Ev ilaçlama

Ev ilaçlama

Bursa Yıldırım ilaçlama

Ev ilaçlama hizmeti çok dikkatle üzerinde durulması gereken bir konudur. Evler ailemizle kendimizi rahat ve huzurlu hissettiğimiz yegane mekanlardır. Bu mekanlarda haşere, böcek veya kemirgenlerle uğraşıp çocuklarımızın ve bizlerin sağlığımızın bozulmasını hiç kimse istemez. Ne yaparsak yapalım elimizde olmayan sebepler yüzünden evlerimizde haşerelerle karşı karşıya kalabiliriz.

Ev ilaçlama hizmetleri Yalova ilaçlama

Ev ilaçlama Yıldırım ilaçlama

Ev ilaçlama hizmetinin önemi

Kemirgenler ve haşereler çok dayanıklı canlılardır. Öyle ki hamam böceklerinin milyon yıllardır varlığını sürdürdüğü bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Çok yüksek radyasyona dayanabilmeleri, çok az oksijen ve hatta oksijensiz ortamlarda yaşayabilmeleri büyük etkendir.Bizim için patalojik (mikrobik) olan ortamlar ve organizmalar onlar için sıradan birer besin kaynağı olabilir. Bu da onların nesillerini uzun süre sürdürmelerine sebep olur. İşte bu yaşadıkları ortamların onlar için değil ancak bizim için çok tehlike arz ettiği de bir gerçektir. Yaşadıkları alanlarda maruz kaldıkları mikrop ve bakteriler onlara hiçbir zarar vermezken, evlerimizde bizlere hastalık bulaştırırlar. Orta çağda kemirgenlerin ve pirelerin sebep olduğu salgın hastalıklar yüzünden yüz binlerce insanın öldüğü de kayıtlarda mevcuttur. Tüm bu sebepler yüzünden ev ilaçlama hizmeti ciddiye alınmalı ve profesyonel insanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Ev ilaçlamasında dikkat edilmesi gerekenler

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ilaçlama yaptıracağınız firmayı çok dikkatli seçmektir. Buradaki en önemli husus ilaçlama yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünden onayı, izin belgesinin olup olmamasıdır. Bu belgeye ve izine sahip olmayan birçok kaçak firma maalesef piyasada hizmet vermekte ve halk sağlığını ciddi bir şekilde tehlikeye atmaktadır.

   Çünkü ilaçlama esnasında kullanılacak ilaçlar, kimyasal olmakla birlikte, her haşere cinsine ve haşere yoğunluğuna göre farklı türde ve yoğunlukta ilaçlar hazırlanmaktadır. Bu yüzden sizler, ilaçlama yaptıracağınız firmayı önceden kontrol ederek, yetki belgelerini sorarak, bu konuda bilgili ve tecrübeli olup olmadıklarını test etmeye çalışmalısınız.

Aksi halde hatalı ya da kanserojen kimyasallar kullanılarak yapılan ilaçlamalar neticesinde aile bireylerimiz büyük risklerle karşı karşıya kalabilirler. Ruhsatsız firmalar kaliteli ilaç kullanmazlar ve bu ilaçların bırakmış oldukları kalıntılar varlığını uzun süre devam ettirdikleri için verecekleri zararın boyutu da buna bağlı olarak ciddi risk içerir. Halbuki bakanlığın belirlediği bazı standartlar vardır ve yetki belgeli uygulayıcıların bu standartlara uymaları mecburdur.

Bizimle hemen irtibata geçebilir siniz.

 

Bir cevap

  1. Ugur eryılmaz dedi ki:

    Bursa nilüfer çalı da evimin avlusunu ve kümesini ilaclatmak istiyorum. Fiyat Bilgisi istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
WhatsApp chat