YILDIRIM / BURSA
0544 945 4586 - 0224 452 2241
bursayildirimilaclama@gmail.com

Okul ilaçlama

Okul ilaçlama

Pire ilaçlama Okul ilaçlama Bursa Yıldırım ilaçlama

Bursa Yıldırım ilaçlama firması olarak okul ve dershane hijyenine ayrıca önem vermekteyiz. Eğitim kurumları yani okullarımız, çocuklarımızı emanet ettiğimiz dershanelerimiz haşere ve kemirgenlerin en fazla uğrak alanları arasında yer almaktadır. Okul ve dershaneler mutlak suretle profesyonel bir firma tarafından ilaçlanmalıdır.

Okullara giden çocuklarımızın bağışıklık sistemi yetişkinler kadar üst seviyede olmadığından, okul ve dershaneler hijyenin en çok dikkat edilmesi gereken alanlardandır. Birçok öğrenci ve öğretmenin toplu şekilde bulunuyor olması bulaşıcı hastalıkların ve mikropların çabuk yayılmasına sebebiyet verir. Bu sebeple okul ve dershanelerin böcek, kemirgen ve zararlı haşerelere karşı ilaçlanarak hijyen sağlanması şarttır.

Haşere ve böcekler, aynı zamanda kemirgenlerin okullarda sadece çocuklarımıza değil okul envanterine, demirbaşına da zararları vardır. Tahta sırlarımız tahta kurtları tarafından çürütüldüğü gibi kemirgen ve diğer böcek türleri depolardaki malzemelere hatta evraklara tahribat yaratırlar. Fare benzeri kemirgenlerin elektrik kablolarını kemirerek kontağa yol açtığı sıkça görülmüştür. Bu kontaklar ateş çıkartarak binada yangın çıkmasına da sebebiyet verirler.

Bursa Yıldırım ilaçlama Okul ilaçlaması

Bursa Yıldırım ilaçlama Okul ilaçlaması

ilaçlama Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Okullarda yapılacak ilaçlama uygulamaları Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yönetmeliklerle belirlenmiş olup muhakkak ilgili genel müdürlükten yetkili bir firma tarafından yapılması şarttır. Yetkisi olmayan firmaların kullandıkları merdiven altı tabir edilen ilaçlar hijyen sağlamak yerine öğrenci ve öğretmenlerin sağlık durumlarını ciddi manada tehlikeye sokabilir. Bu tür güvensiz ilaçların çoğu menşeyi ve formulizasyonu belli olmadığı, etken maddelerinin ne olduğu bilinmediğinden kansere varan sonuçlar doğurabilir. Geri dönüşü zor hatta olmayan felaketlere yol açabilirler.

Bunların yanı sıra etkisi çok az hatta yok denebilecek kadar olan ucuz kimyasalların (fiyatı ucuzlatmak için kullanılan etkisiz kimyasallar) hiçbir faydası olmamaktadır. Sizlere boşuna zaman ve maddi kayıplar olarak geri dönen bu uygulamalardan muhakkak kaçının. Zira siz ilaçlama yaptırmış olmanın güveni içerisinde işinize bakarken, bertaraf edilemeyen kemirgenler, birçok hasara sebebiyet verebilir. Depolarda evraklar kemirgenler tarafından tahrip edilebilir. Bunlardan en sık görüleni, kemirgenlerin kabloları kemirmesi ve kontak oluşturması sonucu meydana gelen yangınlardır. Daha bunlar gibi onlarca felakete sebep olan bu zararlıların bir an önce profesyonel bir firma tarafından bertaraf edilmesi gerekir.

Bizimle Hemen İrtibata Geçeilirsiniz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
WhatsApp chat