YILDIRIM / BURSA
0544 945 4586 - 0224 452 2241
bursayildirimilaclama@gmail.com

Ev ilaçlama

   Haşere ilaçlama türleri içerisinde ev ilaçlama hizmetleri belki de en önemli olan ilaçlama şeklidir. Çünkü evler ailemizle kendimizi rahat ve huzurlu hissettiğimiz yegâne mekânlardır. En yakınlarımız ve sevdiklerimiz, eşlerimiz ebeveyn ve çocuklarımızla evimizde toplu bir şekilde yaşarız. Bu mekânlarda haşere, böcek veya kemirgenlerle uğraşıp çocuklarımızın ve bizlerin sağlığımızın bozulmasını hiç kimse istemez. Ne yaparsak yapalım elimizde olmayan sebepler yüzünden evlerimizde haşerelerle karşı karşıya kalabiliriz.

Böcek ve Haşere kontrolü

     Haşereler yapıları gereği çok zor koşul ve durumlara dayanıklılardır. Bizi için ölümcül olan ortamlar onlar için doğal yaşam ortamlarıdır. Çok yüksek radyasyona dayanıklı, birçok bakteri ve mikroba karşı da bağışıklıkları bulunmaktadır. Öyle sağlam metabolizmaları vardır ki, haşerelerin milyon yıllardır nesillerini sürdürdükleri kanıtlanmıştır. Bu sebeple haşere her tür mikrobik ve pis ortamlara rahatlıkla girer beslenir ve ürer. İşte bu ortamlara giren haşere evlerimize geldiğinde de bu ortamlardaki mikrop ve bakteriyi evlerimize taşır. Beslenmek için kiler, depo mutfak gibi alanları seçerler.

Haşere ilaçlama da dikkat edin

     Haşere ilaçlama da dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ilaçlama yaptıracağınız firmayı çok dikkatli seçmektir. Buradaki en önemli husus ilaçlama yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünden onayı, izin belgesinin olup olmamasıdır. Bu belgeye ve izine sahip olmayan birçok kaçak firma maalesef piyasada hizmet vermekte ve halk sağlığını ciddi bir şekilde tehlikeye atmaktadır.

   Çünkü ilaçlama esnasında kullanılacak ilaçlar, kimyasal olmakla birlikte, her haşere cinsine ve haşere yoğunluğuna göre farklı türde ve yoğunlukta ilaçlar hazırlanmaktadır. Bu yüzden sizler, ilaçlama yaptıracağınız firmayı önceden kontrol ederek, yetki belgelerini sorarak, bu konuda bilgili ve tecrübeli olup olmadıklarını test etmeye çalışmalısınız.

    Aksi halde hatalı ya da kanserojen kimyasallar kullanılarak yapılan ilaçlamalar neticesinde aile bireylerimiz büyük risklerle karşı karşıya kalabilirler. Ruhsatsız firmalar kaliteli ilaç kullanmazlar ve bu ilaçların bırakmış oldukları kalıntılar varlığını uzun süre devam ettirdikleri için verecekleri zararın boyutu da buna bağlı olarak ciddi risk içerir. Hâlbuki bakanlığın belirlediği bazı standartlar vardır ve yetki belgeli uygulayıcıların bu standartlara uymaları mecburdur.

     Haşerelerin çok hızlı ürediklerini göz önüne aldığımızda, zararlıları gördüğümüz anda ya da öncesinde haşere ilaçlama yaptırmak sorundan kalıcı olarak kurtulma zamanımızı oldukça kısaltacaktır. Haşere yoğunluğu arttıkça mücadele etmek de o kadar zorlaşacaktır. Evimiz de gördüğümüz bir tane haşerenin çok kısa zaman zarfı içerisinde hızla üreyerek binlerce haşerenin habercisi olduğunu unutmayınız.

     Düzenli olarak periyodik aralıklarla  ev ilaçlama  yaptırmanız haşereler aracılığı ile yayılan birçok bulaşıcı hastalıktan korunmayı sağlayacaktır. Eğer haşerelerin gezindikleri alanları dikkate alacak olursak sağlığımız açısından taşıdıkları büyük riskleri de önceden görme şansına sahip oluruz.

Bireysel ilaçlama sakıncaları

     Bireysel olarak sprey ilaçlar kullanarak ilaçlama yaparsak; özellikle hamam böceği ve kalorifer böceği gibi kapsüller bırakarak üreyen haşerelerden kurtulma şansımız bulunmamaktadır. Aksine sprey ilaçlarla yapılan uygulamalar neticesinde haşereler ilaca karşı bağışıklık kazandıkları gözlemlenmektedir.

     Daha önemli bir risk durumu ise korsan diye tabir edilen ilaçlama firmalarının kullanmış oldukları ilaçlar maalesef kanserojen etkiye sahip olup, tortu bırakmaları sebebi ile bıraktıkları hasar uzun süre etkisini sürdürmektedir. Hiç istenilmese de bu ilaçlarla yapılan uygulamalar ölümle bile sonuçlanabilmektedir.

Haşere ilaçlama Bursa Yıldırım Ev ilaçlama hizmeti
Haşere ilaçlama Bursa Yıldırım Ev ilaçlama hizmeti
Haşere ilaçlama Bursa Yıldırım Ev ilaçlama hizmeti
Call Now Button
WhatsApp chat