YILDIRIM / BURSA
0544 945 4586 - 0224 452 2241
bursayildirimilaclama@gmail.com

Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Pire ilaçlama Okul ilaçlama Bursa Yıldırım ilaçlama
Pire ilaçlama Yıldırım ilaçlama Okul ilaçlama
Pire ilaçlama Okul ilaçlama Bursa Yıldırım ilaçlama
Pire ilaçlama Yıldırım ilaçlama Okul ilaçlama

Pire ilaçlama ve bit ilaçlama  okul ilaçlaması konusunda öne çıkan ilaçlama türleridir. Eğitim kurumları yani okullarımız, çocuklarımızı emanet ettiğimiz dershanelerimiz haşere ve kemirgenlerin en fazla uğrak alanları arasında yer almaktadır. Çocuklarımızın bağışıklık sistemleri biz erişkinler kadar güçlü olmayabilir ve hassas bünyeleri haşerelerin taşıdığı bakteri veyahut mikroplara karşı direnç göstermeyebilir. Bu da salgın hastalıkları beraberinde getirir ki, bu hastalıklar birden yayılıp kitlesel etki gösterebilirler. Okul ve dershaneler mutlak suretle ilaçlanmalıdır.

Okullara giden çocuklarımızın bağışıklık sistemi yetişkinler kadar üst seviyede olmadığından, okul ve dershaneler hijyenin en çok dikkat edilmesi gereken alanlardandır. Birçok öğrenci ve öğretmenin toplu şekilde bulunuyor olması bulaşıcı hastalıkların ve mikropların çabuk yayılmasına sebebiyet verir. Bu sebeple okul ve dershanelerin böcek, kemirgen ve zararlı haşerelere karşı pire ilaçlama, böcek haşere ilaçlama ypılmak suretiyle hijyen sağlanması şarttır.

Okullarda yapılacak ilaçlama yöntemleri bakanlığın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yönetmeliklerle belirlenmiş olup muhakkak ilgili genel müdürlükten yetkili bir firma tarafından yapılması şarttır. Yetkisi olmayan firmaların kullandıkları merdiven altı tabir edilen ilaçlar hijyen sağlamak yerine öğrenci ve öğretmenlerin sağlık durumlarını ciddi manada tehlikeye sokabilir.Pire ilaçlama, fare ilaçlama gibi yoğunluk arz eden ilaçlama türlerinin kendine has özel reçeteleri vardır.

Pire ilaçlama Bursa Yıldırım ilaçlama Yetkili kurum Logoları

Pire ilaçlama ve okullarımız

Yukarıdaki yetki belgeleri ve sertifikasyona sahip  firmalar tarafından bu uygulamanın profesyonel şartlarda uygulanması gerekir, zira sağlık hiç hafife alınmayacak kadar önemlidir.

Özellikle pire ilaçlama ve bit ilaçlama okullarımızda sıklıkla yapılan uygulamalardır. Zira pireler ve bitler yaşam ortamlarını sıkça değiştirirler. Hayvanlarda insanlara atlayabilir ve insandan insana rahatlıkla geçebilirler. Bunlar kanla beslenen asalak haşere türleri olduğu için ısırarak kan hücrelerine dalar ve üzerilerindeki bakteri veya mikrobu da çocuklarımıza bulaştırırlar. Bu sebeple pire ilaçlama hizmetleri ayrı bir önem ve titizlik arz etmektedir.

Sizler kendi ve çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayın. İşi bizim gibi konusunda profesyonel ve yetkili firmalara vererek doğru bir adım atın.

Call Now Button
WhatsApp chat